sobota, 17 września 2011

Aquasplash 17-18.08.2011; Antibes, FrancjaJedną z atrakcji w mojej okolicy jest największy park wodny na Lazurowym Wybrzeżu w Antibes. Składa się on z czterech miejsc. Ja w sierpniu odwiedziłam dwie z nich- Aquasplash i Merineland. Dwie pozostałe atrakcję raczej przeznaczone są dla najmłodszych ( farma- dziki zachód,  mini golf) choć może niekoniecznieJ

Oto plan całego parku:My za dwa dni zabawy w obu miejscach zapłaciliśmy 49€ od osoby.  Kupując bilet na dwie atrakcje parku płacimy mniej niż byśmy kupowali je osobno np. w środę Park wodny a za tydzień  Merineland.
A z dodatkowych kosztów to szafki do przechowywania rzeczy w cenie 4€. Parking na terenie parku, całodzienny 6€.  No i jedzenia na terenie ośrodka minimum 15€ na głowę.
Co do parku wodnego to są w nim atrakcje dla najmłodszych, jak i dla tych starszych. Przy każdej zjeżdżalni jest informacja czy mogą z niej korzystać dzieci, a raczej od jakiego wzrostu jest dla nich dostępna. Warto tego przestrzegać, bo obsługa jest bardzo rygorystyczna w tym względzie. Dzieciaczki są cofane i często schodzą w płaczu, wzdłuż całej kolejkę ludzi czekających na zjazd.
Wszędzie jest pełno obsługi, w charakterystycznych strojach, służących pomocą każdemu. Wszelkie bezpieczeństwo zapewniają ratownicy zasiadający przy każdej zjeżdżalni.
Kolejki momentami są bardzo długie ale warto czekać dla tych paru sekund frajdy.
Parę fotek z Aquasplash:

Jedna z restauracyjek

Coś dla najmłodszych
Wydaje się niepozorna, ale parę sekund tej zjeżdżalni, podnosi ciśnienie:)


Jedna z fajniejszych zjeżdżalni

Fajny zjazd, również dla najmłodszychNajszybciej znikająca kolejka

Widok na część parku

Dla najmniejszych

Tu się śmiga wyłącznie w dwójkę

Trzeba się dobrze ułożyć i rozpędzić, żeby nie zatrzymać się w połowie zjazdu


Prawie cały AquasplashPani z obsługi, nadzorują każdy zjazd

Basenik ze sztuczną falą

Wszystkie zdjęcia można powiększyć, otwierając je w nowym oknie:)

Oto oficjalna strona do Merinelandu w Antibes:  http://www.marineland.fr/

1 komentarz:

  1. Seems lots fun here, these pics are really delightful to see, Thanks for sharing your happy moments that I really enjoyed…:D

    OdpowiedzUsuń